Ripley Middle School Honor Roll

Contributed

The Ripley Middle School Counseling Department has released the school's term 4 Honor Rolls.

Eighth Grade 4.0

ANGEL, BRAEDON W.

BALSER, KARLY J.

BERGDORF, LILLIAN G.

BOGGESS, MACIE D.

BOGGS, STEVIE L.

BONECUTTER, CALLIE J.

BRABHAM, AUBREE F.

BROWN, PHOEBE L.

CHAMPLIN, BRAYDON M.

CLAY, ADDISON L.

COX, AUBREY V.

DEWEES, BRIANNA L.

DONELSON, JACK W.

DURST, COOPER H.

FIELDS, MORGAN C.

FISHER, ISAIAH A.

FRANKLIN, JEREMIAH C.

HALL, TIMOTHY N.

HARRISON, CHARLES R.

HARVEY, CAMRYN B.

HAYES, EMILY

HAYMAN, OLIVIA G.

HINZMAN, JUSTIN

HUTTON, ABIGAIL L.

KAY, ETHAN D.

KELLER, BRODY A.

LANHAM, MASON

LAWSON, TRU H.

LIVELY, JACKSON W.

MCCUTCHEON, KALLIE M.

RIDENOUR, ELIZABETH D.

ROACH, LILLIAN C.

ROSS, HAYDEN A.

ROSS, TYLER J.

RYDER, MCKENNA D.

SIMMONS, PATIENCE J.

SIMONS, KACI K.

SKEEN, ISABELLA K.

SMITH, GRAYSON R.

SOUTHALL, MILEY

STAATS, CAMDYN G.

STARCHER-SMITH, VALICITY

STARCHER, KAYLIN D.

STEELE, LINDSAY G.

VAUGHN, JACK S.

VAUGHN, MICHAEL W.

Seventh Grade 4.0

ADKINS, TREY F.

BLACKBURN, DALTON M.

BRAGG, PATRICK B.

BROTHERTON, TATUM E.

BRUNTY, BREANNA P.

BURDETTE, EMILY J.

CHAPMAN, DESSIRAE L.

DALTON, ADRIANNA M.

DONOHEW, AUSTIN C.

DONOHEW, TYLER F.

DOSS, KYLER J.

EDWARDS, OLIVIA K.

FISHER, TIFFANY I.

GOOD, CAMERON C.

HAYNES, SIA J.

HOWERY, DELANEY R.

JOHNSON, ISABELLA K.

JONES, BLAKE E.

JUSTICE, BLAKE A.

KAY, ALYSSA J.

KEYSER, AUBREY

KNOPP, LEVI C.

LANE, EMMA G.

LAWRENCE, CODY T.

LEGG, KAIDEN M.

LEWIS, EMILY R.

LOWRY, LINDSEY K.

MCCLOY, ELLIE G.

MCCOY, ZACHARY J.

MCVAY, DOMINIC R.

MERRITT, COOPER J.

MILLER, LEXI K.

NEAL, CARTER P.

PARSONS, NATALI A.

PITTS, OWEN W.

RAMSEY, JALYN M.

REED, TREVOR Z.

ROBERTS, JENNA R.

ROSE, DRAYDEN F.

RUCKER, MORGAN B.

SAYRE, DYLANN E.

SCANTLIN, DANIELLE M.

SCHOLL, DANIEL E.

SHAFFER, GRIFFIN T.

SHOCKEY, REGAN J.

STAATS, GRACIE L.

STOVER, JACKSON D.

STOVER, SOPHIA N.

TABATA, SYDNEY M.

TETRICK, JOANNA F.

VANHOOSE, JACKSON W.

WEBB, JESSICA L.

WILLS, MADISON M.

WILSON, KENDRA P.

WIMMER, ALLISON A.

Sixth Grade 4.0

BAILEY, CONNER E.

BENNETT, RIHYA L.

BOGGS, LYLA G.

BROOKOVER, MACK L.

BURDETTE, KATE S.

BUTCHER, ISAAC P.

BUTLER, KYNDYLL M.

CASTO, MASON R.

FISHER, CAROLINE J.

FOWLES, TRISTAN A.

GOOSMAN, JAYDEN M.

GREATHOUSE, KELVIN S.

HAILE, EASTON L.

HALL, LILLIAN R.

HAMON, GAVON B.

HOLLEY, WYATT N.

HOLMES, RONAN B.

HOSAFLOOK, LILAH M.

HUFFMAN, ELIJAH W.

JACOBS, COURTNEY M.

JEFFERS, KADEN B.

JENKINS, ELI G.

KELLER, PARKER J.

KELLER, PEYTON L.

KENDALL, SHAYE K.

KING, IAN L.

KISH, EVERETT W.

KNOPP, LANIE B.

LEE, ISABELLA C.

LUTZ, BRAYLINN A.

MODRZAKOWSKI, SAVANNAH G.

NG, ICHIRO Y.

OAKES, WYATT T.

QUESENBERRY, ESTA

RADABAUGH, ASPEN J

SAYRE, CADEN S.

SCHMIDT, RACHEL O.

SHEETS, CARLEY J.

SLAVEN, CHLOE A.

SMITH, HOPE R.

SMITH, ISABELLA A.

SMITH, PARKER R.

SPEARS, CARA K.

TABOR, PARKER K.

TALBERT, ISAIAH R.

TALBERT, SAMUEL R.

TAYLOR, ADDYSON M.

VANHOOSE, LILLY G.

WHITE, NOAH S.

WILLIAMS, HARLEY L.

WYER, JENNA B.

Eighth Grade 3.5-3.999

ADKINS, PHILLIP K.

ARNOLD, ZACHARY

BERTAGNOLLI, ANTHONY J.

BOTTINI, ZANDER O.

BROWN, GARRETT H.

CURRY, JACKSON J.

DAVIS, AUBREY H.

EATON, ABIGAIL

FRANCIS, JOHN C.

GORRELL, LILY A.

GREATHOUSE, RYAN J.

HICKERSON, KENNEDY R.

HOLMES, JAKE A.

JUDE, ISABELLA P.

KENDALL, LAYNE R.

LIEGEY, BRAYLON T.

MARTIN, DYLAN R.

MCDOUGAL, ETHAN M.

PRICE, MADISON G.

PROFITT, ASHLYNE P.

SAYRE, MOLLY R.

SMITH, VICTORIA L.

STEPHENS, HAVEN L.

STEWART, CHELSEY M.

TABOR, BRAXTON R.

VICKERS, CASSIDY N.

WEEKLEY, REBECA B.

WILSON, GRADY A.

WORL, JAKOB W.

Seventh Grade 3.5-3.999

BARNETT, KINDY R.

BARR, KIMBER-LYN R.

BINION, COLE T.

BURDETTE, RYAN W.

COLEMAN, ZOEY L.

CRIHFIELD, ROBERT K.

DURBIN, RYLEIGH M.

FIELDS, EMILY R.

FRESHOUR, AARON M.

HALL, BAYLEE D.

HARPER, BROOKLYNN

HILDRETH, MICHAEL S.

JENKINS, JENNY M.

JORDAN, ALYSSA D.

KEEFER, SHELBY M.

KENNEDY, ABIGAIL G.

LOVE, MADDALYN D.

MCVAY, BRADY T.

MEADOWS, LANDON T.

MINOR, ROBERT

PARSONS, DANAE D.

PAULSON, CHAD B.

PHALEN, ELI G.

PRUNTY, ISABELLA S.

RAMSEY, TRINITY S.

RAMSEY, VICTORIA M.

RANDOLPH, GAGE M.

REASER, ADAM S.

SAMPLES, BLAKE D.

SAYRE, KACEY B.

SCARBERRY, JANESSA R.

SMALL, NEVAEH L.

TORRES, MEGAN L.

WARD, LILY

WESTFALL, JAMIE M.

WILKES, GABRIEL A.

WILSON, MERCY M.

WINES, EMILY G.

YOAK, DIANNA M.

SERGENT, SAMMI J.

Sixth Grade 3.5-3.999

ALLMAN, DERRICK M.

ANDERSON, CAROLINA F.

BAILEY, LYDIA F.

BINION, BROOKE M.

BOGGESS, CHASE A.

BRIER, SADIE E.

CASDORPH, ADDISON B.

CASTO, BRYSON W.

CASTO, GAVIN B.

CURRY, AMIAH A.

DUNN, ALEIGHA N.

DURBACK, MACKENZIE G.

DURBIN, JACOB R.

FERNATT, IZZY L.

FISHER, KYLER J.

FOWLER, LILITH S.

FRESHOUR, NOAH M.

FUNK, HUNTER L.

GORRELL, AUDRA L.

GROVES, ADELYN H.

HARMON, AADEN C.

JOHNSON, MAYNARD J.

KELLEY, JAYCEE M.

LATHEY, LADAINIAN K.

LUPARDUS, KELSEY D.

MARTIN, MADELYN N.

MOORE, MAKAYLA J.

MYERS, JAXSON C.

NICHOLS, BENJAMIN R.

PETRY, RYLAN N.

RAY, NATALIE R.

SHARPS, KADEN L.

STEELE, DEZIRAIAH J.

SUMMERS, ZAIDEN D.

THACKER, JOSEPH S.

THAXTON, ISABELLA E.

TOLER, KINSEY D.

WILKINSON, CHE R.

WILSON, ISABELLA J.

Eighth Grade 3.0-3.499

ANDERSON, SIERRA N.

BOWER, LUCAS W.

CORDEIRO, KAYLIE J.

DEVIESE, MAURA E.

DOSS, ROWAN S.

DUNLAP, EMILY K.

GANDEE, MASON T.

HINZMAN, LAYLA L.

HODGES, NIKKIE

HUBBARD, MADISON M.

LOPRINZI, NATALIE R.

LUTZ, BRENNA D.

MARTIN, ETHAN S.

MORRISON, ADDISON D.

MYERS, QUINTIN M.

NEWHOUSE, REAGAN H.

PERLAK, BROOK C.

RAIRDEN, KARSON O.

RAMSEY, BLAKE P.

RANDOLPH, KAILEIGH M.

SAYRE, BROOKLYNN P.

SAYRE, JASON A.

SIAS, BRANDON L.

STEWART, STEPHANY S.

TALBERT, GABRIEL M.

VARNEY, SAMUEL E.

Seventh Grade 3.0-3.499

ADKINS, XANDREA J.

ARCHER, RYLEIGH S.

BESS, ALY D.

BRUNTY, KYLE M.

CASTO, JAMES K.

COUNTS, GAGE E.

FORTINO, ITALLIA M.

HANCOCK, KYLIE J.

HARLESS, NICHOLAS T.

HOFFMAN, BRADY A.

KESTNER, ZANDER M.

LONGFELLOW, DAMION L.

MCCLUNG, CONNOR

MCDERMOTT, EBONY L.

ODANIEL, JOHN D.

PATTERSON, CHRISTOPHE A.

PAULEY, MASON L.

PEYTON, ISABELLA A.

PHILYAW, MASON B.

PICKENS, NATALIE P.

RANDOLPH, KAYLEE S.

RILEY, BLAKE M.

ROSS, AUBREY D.

RUNION, JADEN S.

SAMPSON, GRAISYN B.

SANDERS, TAYLOR R.

SHINN, JAMIE R.

TOLLEY, RYAN J.

WALKER, CAYLIN S.

WHITED, EMERY F.

WINES, PRESLEY R.

WOLFE, LORALIE F.

Sixth Grade 3.0-3.499

BOGGESS, CARSON R.

BOGGESS, ZOEY T.

BUNNER, LIVIA A.

CASTO, AUDRIANNA E.

COCHRAN, RAYNA D.

CROWDER, LEWIS P.

DURBIN, REAGEN N.

HALL, COURTNEY

HARPER, KELSEY L.

HAYNES, MASON D.

HODGES, MILO J.

HUNTER, TRENTON L.

JEFFRIES, SOPHIA

KOONTZ, TIMOTHY L.

LAWRENCE, MCKENZIE R.

MCMASTERS, ALEAH S.

POTTER, BROOKLYN I.

QUESENBERRY, ENOCH J.

ROBY, OLIVIA A.

SHEPPARD, KAYDENCE R.

SIMMONS, JOURNEY M.

SMITH, ANDERSON D.

SMITH, CADYN O.

VANCE, XAVIER M.

WAYBRIGHT, CHRISTOPHER A.

WEBB, NATHAN G.

WHITED, ALEXIA S.

YOAK, KENDRICK C.