Ravenswood Middle School Honor Roll

Contributed

Ravenswood Middle School has announced its Honor Roll for the fourth nine weeks.

Eighth Grade

4.00 — Straight A’s

BENSON, BRANDY N.

BERLE, SORSHA

CASTO, MACY E.

DAWSON, NOAH S.

FARRA, ABIGAIL E.

FARRA, GIDEON

FRANCIS, JACOB R.

GOLAND, KIANA H.

HOOD III, DAVID A.

LINKOUS, PARKER S.

LUCAS, KELAN M.

MEADOWS, ZOIE M.

MOSSER, HAGEN A.

NESSELROAD, MCKENZI L.

PRICE, KADENCE R.

RAWSON, CAMERON E.

ROUSH, LAUREN D.

VINTORINI, ALEXANDRA I.

WALTERS, KENSIE A.

3.9-3.5 A Honor Roll

ANDERSON, DESOLAE N.

BOWSHER, QUIN W.

BROWN, AMERA N.

COULTER, BRODIE A.

CROCKETT, ETHAN R.

CROW, HUNTER D.

DAUCH, BLAKE J.

GORRELL, TUCKER C.

HAFER, AIRAUNA N.

KNIGHT, XAVIER Q.

LAYTON, COLIN H.

LEMASTER, ALIVIA B.

LEMLEY, JAKOB T.

PHELPS, BRIAN D.

ROUSH, JORDAN N.

SIMMONS, SAVANNAH L.

SMITH, SILVIA R.

SMITHSON, JONAH J.

SPEECE, MADISON R.

STREET, RILEY M.

THOMPSON, JONATHAN D.

VANCE, MADISON L.

WHITEHEAD, DANA M.

3.4-3.0 B Honor Roll

BARE, CAITLYN L.

BARKER, DAWSON R.

CARR, ALEXANDER T.

CARROLL, GREGORY W.

COGAR, ANDREW G.

CURRY, DYLAN K.

GOTWALT, GRACE R.

MIIHLBACH, HAROLD M.

POSTLETHWAIT, BAILEY

POSTLETHWAIT, MACKENZIE

SMITH, ADDISON R.

SOTOMAYOR, BRIANA

VANNEST, AUSTIN R.

WEBB, BRIANNA L.

Seventh Grade

4.00 — Straight A’s

ALLINDER, HALEY M.

BOOTHE, ISABELLA J.

BROCKETT, CHASTITY N.

CREEL, MARSHALL L.

DIXON, JAMES F.

FOWLER, ANGELENA E.

LARCH, RYKER D.

LILLY, CHARLES E.

LYCANS, SARAH G.

MATHENY, NOEMI L.

MATTOX, KATELYN E.

MELLINGER, PEYTON B.

MODESITT, DESTANY D.

MOORE, JAYDEN A.

PALMER, KYNDAL S.

PARSONS, JACOB M.

PHELPS, MATTHEW L.

RANDOLPH, TAYLOR S.

REED, KAYLA M.

RICHARDS, EMMILY D.

RIGGS, PRESTON

SHOEMAKER, KASSIDY M.

SOMERVILLE, KAYLEIGH L.

SPEARS, CHASE R.

SPEARS, LILLIAN E.

3.9-3.5 A Honor Roll

ANDERSON, KAITLIN J.

BEEGLE, OLIVER S.

BIBBEE, BRYCE E.

BROCKETT, JR, MICHAEL

BURROWS, HOLLIDAY M.

COOPER, LARS M.

EADES, ARIANNA E.

FRANCE, HAILEY N.

GRIFFITH, RILEY P.

HUPP, KALEM D.

LEWIS, MADISON R.

MAST, PEYTON K.

MILLS, KYLEEN J.

MOORE, JAYLYNN S.

MOORE, KEITH R.

MURRAY, CALEB I.

NELSON, ASHER W.

PARSONS, WESLEY E.

PATTY, JESSICA R.

RAMIREZ, HENRY A.

RUNNION, ALEXUS S.

SCHOOLCRAFT, BLAKE M

SLAVEN, RYDER K.

SMITH, EMMA G.

STARCHER, ANNIE K.

STEWART, CHAYSE

STRICKER, TAYLOR N.

VANDERGRIFT, ASHLEY P

WALKER, ETHAN R.

WILLIAMS, MARCUS D.

3.4-3.0 B Honor Roll

BENNETT, JAMES G.

CURRY, JENNA L.

GOODSON, EMILY E.

GRAHAM, CARSON L.

GRIFFIN, CORBIN R.

HAFER, DAVID P.

HEATH, HAYDEN M.

HIGHLANDER, IEN W.

LANG, MAKALA L.

LISTON, DAVID R.

MCGOSKEY, TYLER P.

MILLIGAN, BRYANNA J.

O CONNELL, BRANDON C.

PARSONS, JACOB E.

PATTERSON, JADEN T.

RICHARDS, III, BOBBY G.

SKEENS-SHAMBLIN, MICAH J

SOTOMAYOR, RILEY N.

TOMLINSON, WILLIAM R.

VANCE, OLIVER C.

VINTROUX, WYATT A.

WALTON, JESSICA A.

WEBB, BROOKLYN J.

WILLIAMS, JONATHAN L.

Sixth Grade

4.00 — Straight A’s

ANDERSON, COOPER C.

BENNETT, KAYLEIGH S.

BLACKHURST, ABIGAIL G.

BRIGGS, ANIYAH G.

CASTO, ANNA M.

COLE, MARLEY L.

COMER, JAXON S.

CURTIS, OWEN M.

DEHART, INDIGO J.

FARRA, REUBEN N.

GORRELL, GWYNITH R.

GRAHAM, BRIANNA M.

JOHNSON, AUBRIE H.

LEMLEY, ZACHARY W.

LONG, ANNA R.

MARRA, MITCHELL J.

MORRISON, BROOKLYN J.

PEPPER, CAYLA D.

SNYDER, MADISON

THOMPSON, BLAKE G.

THOMPSON, JAKE R.

TOLER, ALEXSANDRA E.

WALTERS, KADEN M.

WHITED, RAYLEE G.

WILLIAMS, COREY L.

YOUNG, KALI M.

3.9-3.5 A Honor Roll

ANTHONY, JASON A.

CROW, BRANDON I.

HOPPER, ALEXANDER O.

MCNEELY, EVELYN J.

MIDDLETON, CHRISTOPHER

PEASE, JESSE N.

RICHARDS, SOPHIA R.

SLATER, MONTANA S.

STUMP, RILYN N.

SULLIVAN, STEVEN L.

WHITED, LAYNA A.

WILBURN, GAVIN T.

3.4-3.0 B Honor Roll

ANDRICK, LINKIN Z.

BARNES, KALYNN R.

BARNETT, KHLOIE A.

HICKMAN, EVAN M.

KNOTTS, KALEB A.

MEADOWS, TYLER L.

MIIHLBACH, JEREMY R.

POSTLETHWAIT, RIKER A.

QUEEN, GARYN M.

RANDOLPH, MARLEY J.

REED, BRIEANNA D.

REYNOLDS, LILLIAN R.

STUTLER, CLOE M.

WALTON, JOLEIGH G.

WINES, ELIZABETH G.