Ravenswood Middle School Honor Roll

Contributed

Ravenswood Middle School announced its Honor Roll for the third nine weeks.

EIGHTH GRADE

4.00 — Straight A’s

ANDERSON, DESOLAE N.

BENSON, BRANDY N.

CASTO, MACY E.

COULTER, BRODIE A.

DAWSON, NOAH S.

FARRA, ABIGAIL E.

FARRA, GIDEON

FRANCIS, JACOB R.

GOLAND, KIANA H.

HAFER, AIRAUNA N.

HOOD III, DAVID A.

LEMLEY, JAKOB T.

LINKOUS, PARKER S.

MEADOWS, ZOIE M.

MOSSER, HAGEN A.

NESSELROAD, MCKENZI

PRICE, KADENCE R.

RAWSON, CAMERON E.

ROUSH, LAUREN D.

SIMMONS, SAVANNAH L

SMITH, ADDISON R.

SMITH, SILVIA R.

VANCE, MADISON L.

WALTERS, KENSIE A.

3.9-3.5 — A Honor Roll

ARBOGAST, LOGAN L.

BARKER, DAWSON R.

BOWSHER, QUIN W.

CARROLL, GREGORY W

CLAY, SAVANNA R.

COGAR, ANDREW G.

CROCKETT, ETHAN R.

CROW, HUNTER D.

CURRY, DYLAN K.

DAUCH, BLAKE J.

GORRELL, TUCKER C.

KNIGHT, XAVIER Q.

LAYTON, COLIN H.

LUCAS, KELAN M.

MIIHLBACH, HAROLD M.

PERRY, JESSIP J.

PHELPS, BRIAN D.

POSTLETHWAIT, BAILEY

ROUSH, JORDAN

SMITHSON, JONAH J.

SOTOMAYOR, BRIANA

SPEECE, MADISON R.

THOMPSON, JONATHAN D.

VINTORINI, ALEXANDRA

WEBB, BRIANNA L.

WHITEHEAD, DANA M.

3.4-3.0 — B Honor Roll

ANGUS, COLTON D.

BARE, CAITLYN L.

BERLE, SORSHA

BROWN, AMERA N.

FREISHEIM, ADALYNN G.

GOTWALT, GRACE R.

LEMASTER, CHRISTOPHER

MODESITT, CAITLIN E.

PATTON, DANIEL L.

POSTLETHWAIT, MACKENZIE

STREET, RILEY M.

SEVENTH GRADE

4.00 — Straight A’s

BROCKETT, CHASTITY N.

BURROWS, HOLLIDAY M.

COOPER, LARS M.

CREEL, MARSHALL L.

DIXON, JAMES F.

EADES, ARIANNA E.

FOWLER, ANGELENA E.

GRIFFITH, RILEY P.

LILLY, CHARLES E.

LYCANS, SARAH G.

MATHENY, NOEMI L.

MATTOX, KATELYN E.

MELLINGER, PEYTON B

MODESITT, DESTANY D

MOORE, JAYDEN A.

MURRAY, CALEB I.

PALMER, KYNDAL S.

PARSONS, JACOB M.

RANDOLPH, TAYLOR S.

REED, KAYLA M.

RICHARDS, EMMILY D.

RIGGS, PRESTON

SHOEMAKER, KASSIDY

SMITH, EMMA G.

SPEARS, CHASE R.

SPEARS, LILLIAN E.

STARCHER, ANNIE K.

TOMLINSON, WILLIAM R

WILLIAMS, MARCUS D.

3.9-3.5 — A Honor Roll

ALLINDER, HALEY M.

ANDERSON, KAITLIN J.

BIBBEE, BRYCE E.

BOOTHE, ISABELLA J.

BUTCHER, CODA L.

FRANCE, HAILEY N.

GOODSON, EMILY E.

HAFER, DAVID P.

HEATH, HAYDEN M.

HIGHLANDER, IEN W.

KIMBLER, BRADEN E.

LARCH, RYKER D.

LISTON, DAVID R.

MAST, PEYTON K.

MILLS, KYLEEN J.

MOORE, JAYLYNN S.

O CONNELL, BRANDON C.

PARSONS, WESLEY E.

PATTERSON, JADEN T.

PATTY, JESSICA R.

PHELPS, MATTHEW L.

RAMIREZ, HENRY A.

SCHOOLCRAFT, BLAKE M.

SOMERVILLE, KAYLEIGH L.

STEWART, CHAYSE

VANDERGRIFT, ASHLEY P.

3.4-3.0 — Honor Roll

BEEGLE, OLIVER S.

BENNETT, JAMES G.

BROCKETT, JR, MICHAEL

FINT, NATHAN L.

GRIFFIN, CORBIN R.

HUPP, KALEM D.

LEWIS, MADISON R.

MILLIGAN, BRYANNA J.

MOORE, KEITH R.

NELSON, ASHER W.

PARSONS, JACOB E.

RICHARDS, III, BOBBY G.

RUNNION, ALEXUS S.

SLAVEN, RYDER K.

STRICKER, TAYLOR N.

VANCE, OLIVER C.

VINTROUX, WYATT A.

WALTON, JESSICA A.

WEBB, BROOKLYN J.

WILLIAMS, JONATHAN L.

SIXTH GRADE

4.00 — Straight A’s

ANDERSON, COOPER C.

BENNETT, KAYLEIGH S.

BLACKHURST, ABIGAIL G

BRIGGS, ANIYAH G.

CASTO, ANNA M.

COLE, MARLEY L.

CURTIS, OWEN M.

FARRA, REUBEN N.

GORRELL, GWYNITH R.

JOHNSON, AUBRIE H.

LEMLEY, ZACHARY W.

LONG, ANNA R.

MORRISON, BROOKLYN J

NICHOLSON, BRANDON I

PEASE, JESSE N.

PEPPER, CAYLA D.

SLATER, MONTANA S.

THOMPSON, BLAKE G.

THOMPSON, JAKE R.

TOLER, ALEXSANDRA E.

WALTERS, KADEN M.

WHITED, LAYNA A.

WILLIAMS, COREY L.

WILLIAMSON, EVAN L.

3.9-3.5 — A Honor Roll

ANDRICK, LINKIN Z.

BARNES, KALYNN R.

COMER, JAXON S.

DEHART, INDIGO J.

HAYNES, MARLEY E.

HICKMAN, EVAN M.

MARRA, MITCHELL J.

MEADOWS, TYLER L.

MIDDLETON, CHRISTOPHER

POSTLETHWAIT, RIKER A

QUEEN, GARYN M.

RANDOLPH, MARLEY J.

REED, BRIEANNA D.

RICHARDS, SOPHIA R.

SMITH, JOSHUA

SNYDER, MADISON

SPEECE, HAYDEN P.

STUTLER, CLOE M.

SULLIVAN, STEVEN L.

WHITED, RAYLEE G.

WILBURN, GAVIN T.

YOUNG, KALI M.

3.4-3.0 — B Honor Roll

ANTHONY, JASON A.

BARNETT, KHLOIE A.

ESPINOSA, AZAELA M.

HOFF, BLAINE A.

HOPPER, ALEXANDER O.

MIIHLBACH, JEREMY R.

SIMMONS, JAKOB L.

WINES, ELIZABETH G.